----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
!!!BLOG ZRUŠEN!!!
Přihláška do Minami no Cosplay teamCZ ← je to mnou založený cosplay team, který má zatím jen dva oficiální členy...Cosplay team zrušen!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jutsu

7. března 2010 v 19:18 | Sakura-chan |  ♥ Jutsu ♥
Jutsu ( džucu ) je označení pro dovednost ninji, kterou normální člověk vykonávat nemůže.K vykonání většiny jutsu musí ninja ovládat pečetě ( neboli znamení ruky ), při kterých se shromáždí potřebné množství chakry, která je potřebná k uskutečnění techniky( pečetí je celkem dvanáct ). Jutsu rozlišujeme na tři kategorie.


  1. Taijutsu
  2. Genjutsu
  3. Ninjutsu
Ninjutsu má dvě podkategorie, pečetící techniky a prokleté pečetící techniky, což jsoujsou techniky, které se využívají k vytvoření pečetí pro různé účely.Patří sem i Kekkei genkai, což nejsou jutsu, ale jedinečné dědičné schopnosti jednotlivých rodin či ninjů, které se nedají nijak okopírovat.Některé techniky jsou založené na kekkei genkai, jako třeba Nejiho Hakke: Rokujuuyon Shou.
Jutsu se dělí podle obtížností nebo podle schopností, které jsou pro jejich provádění nezbytné. Oficiálně se techniky dělí do šesti tříd, ale existují také dvě neoficiální třídy, do kterých se řadí
mimořádné techniky.Tyto dvě techniky jsou Hiden jutsu a Kinjutsu ( Zakázané techniky ). Hiden jutsu jsou techniky, které se dědí z jedné generace na druhou v rámci jednoho klanu. Tyto techniky nejsou řazeny do oficiálních tříd, protože mimo daný klan nikdo neví, jak je vykonávat. Kinjutsu, na druhé straně, jsou často techniky, které byly v oficiálních třídách, ale je zakázano se jakoukoli z těchto technik učit nebo ji vykonávat. Techniky mohou být označeny jako Kinjutsu, pokud způsobují velká zranění jejich uživateli, jako třeba technika Hachimon (čteme "Hačimon" - Otevření osmi bran), nebo pokud jsou tyto techniky již ve své podstatě temné a zlověstné, jako jsou ty, které používá Orochimaru.Třída techniky vždy neznamená, že technika zařazená v nižší třídě je méně účinná než technika ve vyšší třídě. Toto rozdělení je podle obtížnosti vykonání jednotlivých technik.Obtížnost technik především závisí na schopnostech ninji, který ji vykonává.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"93% teenagerů by brečelo a křičelo, kdyby viděli Miley Cyrus připravenou skočit z okraje věže, zkopírujte si to a vložte pokud patříte k 7% kteří by řvali 'Skoč!!!

Pixelky blogu:
ccccccc.gif image by marrkyperla